Családi bölcsőde tanfolyamok országosan!

Napraforgó Kisvirág Alapítvány szervezésében, családi bölcsőde tanfolyam országosan! Megszerezhető kompetencia a jogszabályban előírtaknak megfelelően!

NAPRAFORGÓ KISVIRÁG ALAPÍTVÁNY

1147 BUDAPEST, FŰRÉSZ U. 13/A.

 

www.csanatanfolyam.hupont.hu

 

 

 260px-a_sunflower.jpg

 

 

     NAPRAFORGÓ KISVIRÁG ALAPÍTVÁNY

1147 BUDAPEST, FŰRÉSZ U. 13/A.

 

www.csanatanfolyam.hupont.hu

 

 TANFOLYAMI SZABÁLYZAT

 

 

2014.

 

KÉSZÍTETTE:

SZABÓ ÁGNES TANFOLYAMVEZETŐ

 

A folyamatleírás célja

 

Az Alapítvány szervezésében induló tanfolyam szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos tevékenységek szabályozása annak érdekében, hogy a kitűzött időpontban a tanfolyam lebonyolítása akadálytalanul, a megadott színvonalon megtörténjen.

 

Alkalmazási terület

 

Az Alapítvány által szervezett és megvalósított tanfolyam.

 

Hivatkozások

2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről

59/2013. (XII. 13.) NGM rendelet a felnőttképzési szakmai programkövetelmények nyilvántartásba vételének követelményeiről és eljárási rendjéről, valamint a szakmai végzettség megszerzésének igazolásáról

393/2013. (XI. 12.) Korm. rendelet a felnőttképzési tevékenység folytatásához szükséges engedélyezési eljárásra és követelményrendszerre, a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásának vezetésére, valamint a felnőttképzést folytató intézmények ellenőrzésére vonatkozó részletes szabályokról

29/2003 ESZCSM rendelet a helyettes szülők, a nevelőszülők, a családi napközit működtetők képzésének szakmai és vizsgakövetelményeiről, valamint az örökbefogadás előtti tanácsadásról és felkészítő tanfolyamról

15/1998. NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről

2013. V. törvény harmadik rész

Az elfogadott és jóváhagyott Tanfolyami Szabályzat nyilvánossága:

 

 

A Tanfolyami Szabályzat felülvizsgálatának módja:

 

  • ha az Alapítvány családi napközi felkészítő tanfolyam elnevezésű képzésének rendjében változás következik be
  • ha a jogszabályi változás előírja

 

A tanfolyamok lebonyolításának felügyeleti szerve:

 

Napraforgó Kisvirág Alapítvány, mint képzésre jogosult.

 

Fogalmak:

 

Tanfolyamvezető: Az Alapítvány által alkalmazott munkavállaló, aki a munkaköri leírása alapján látja el a rábízott feladatokat.

Oktató, programfelelős: Az Alapítvány által alkalmazott munkavállaló, aki a munkaköri leírása alapján látja el a rábízott feladatokat.

 

 

A folyamatleírás tartalma

A tanfolyam szervezésénél és lebonyolításánál kiindulási alapként figyelembe kell venni a következő jogi szabályozókat: 2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről, 59/2013. (XII. 13.) NGM rendelet a felnőttképzési szakmai programkövetelmények nyilvántartásba vételének követelményeiről és eljárási rendjéről, valamint a szakmai végzettség megszerzésének igazolásáról, 393/2013. (XI. 12.) Korm. rendelet a felnőttképzési tevékenység folytatásához szükséges engedélyezési eljárásra és követelményrendszerre, a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásának vezetésére, valamint a felnőttképzést folytató intézmények ellenőrzésére vonatkozó részletes szabályokról, 29/2003 ESZCSM rendelet a helyettes szülők, a nevelőszülők, a családi napközit működtetők képzésének szakmai és vizsgakövetelményeiről, valamint az örökbefogadás előtti tanácsadásról és felkészítő tanfolyamról, 15/1998. NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről

 

I. A képzések indítási feltételeinek biztosítása

 

A tanfolyamvezető feladata, hogy gondoskodjon a képzések indításának jogi feltételeiről.

Folyamatábra:

  • NCSSZI: tanfolyami időpont engedélyeztetése
  • A tanfolyam meghirdetése
  • A tanfolyami dokumentációk elkészítése
  • Az oktatás megtartása (40 óra)
  • A vizsga időpont kijelölése
  • A vizsga lebonyolítása (vizsga jegyzőkönyv)
  • A tanúsítvány kiállítása
  • A tanúsítvány másolatának beküldése az NCSSZI-be
  • A tanfolyam lezárása

1.1. A tanfolyami időpont engedélyeztetése

 

A tanfolyam tervezett indítását, időpont megjelöléssel, engedélyeztetni kell az NCSSZI Képzési Igazgatóságnál.

 

1.2. A tanfolyam meghirdetése

 

A tanfolyamvezető a tanfolyam honlapján: www.csanatanfolyam.hupont.hu megjelenteti a tanfolyami időpontokat. Hirdet továbbá a MegyeiApro.hu valamint egyéb internetes hirdető helyen.  

E hirdetések tartalmazzák

  • a meghirdetett képzés pontos megnevezését,
  • akkreditációs számát, NSZFI (jelenleg NCSSZI) nyilvántartási számát, lajstromszámát (1-3 melléklet)
  • a tanfolyam időtartamát és ütemezését,
  • a tanfolyam helyét,
  • a jelentkezés feltételeit, módját.

 

1.3. A képzés tárgyi és humánerőforrás feltételeinek biztosítása

 

Az indításra kerülő tanfolyamhoz szükséges erőforrásokról, azok képzési programjai szerint kell gondoskodnia a kuratóriumnak.

A tanfolyamvezető egyeztet a tanfolyami előadóval, és az oktatandó és engedélyeztetett  tematika és modulrendszert, a vállalt tananyag oktatásáról leszignálják.  

 

1.4. Beiratkozás

 

Az NCSSZI által engedélyezett tanfolyami időpontra való jelentkezés feltétele, a regisztrációs lap kitöltése. A regisztrációs lap (4. melléklet) megküldése történhet E-mailon, vagy levél formájában. A hallgató kitöltheti kézzel, vagy géppel, 2015. február 01.-ig E-mailon a későbbiekben postai úton kell beküldeni, mivel adatlapként is szolgál. A 2015. február 01-től a regisztrációs lap tartalmazz, hogy a hallgató hozzájárul-e hangfelvétel, fénykép, képmás, videó készítéséhez.

 

A sikeresen regisztrált hallgató bevezetésre kerül a „tanfolyami naplóba”. A tanfolyami napló tartalmazza a tanfolyami hivatalos megnevezését, a képzőhely nevét, címét, az óraadók neveit, az oktatási időpontokat, helyszínt, a hallgatók nevét, lakcímét, legmagasabb iskolai végzettségét, a tanfolyami díjat bontásban, születési helyét dátumát, anyja nevét, a tanúsítvány számát, keltét, vizsgaeredményt, hallgató törlését, annak indokát, a tanfolyam lezárásának dátumát. A tanfolyami napló mellékleteként csatolni kell a tanfolyam jóváhagyott és engedélyezett, az oktatók szignójával ellátott Tematika és modul rendszerét. Az a hallgató bocsátható vizsgára, aki a tanfolyami díjat megfizette, vagy a kuratórium x számú határozatában mentesíti a tanfolyami díj megfizetése alól. A tanfolyami díj megfizetéséről az Alapítvány számlát állít ki.

 

II. A képzés lebonyolítása

 

2.1. A képzés megnyitása, bevezetése

 

A tanfolyam 4 oktatási napból –lehetőség szerint egymást követő napok- áll. A hallgató az első napra vonatkozó jelenléti ív aláírásával elfogadja a pótvizsgadíj összegét, létrejön a felnőttképzési szerződés (7. melléklet). A felnőttképzési szerződést minden esetben a tanfolyamvezető írja alá, akadályoztatása esetén a kuratórium bármely tagja.

Egyéni felnőttképzési szerződés hozható létre abban az esetben, ha a hallgató ezt jelzi, valamely pályázathoz szükséges, vagy egyéb hivatalos szerv kéri. A tanfolyam zavartalan lebonyolításáról a tanfolyamvezető gondoskodik.

 

 

2.2. Képzés

 

Iskolarendszeren kívüli képzést a Tematika és modulrendszer alapján lehet nyomon követni.  

 

Az oktatáson való részvétel igazolására a hallgatók egyéni jelenléti ívet (6. melléklet) ír alá 2015. február 01-től, addig használják az összevont 4 oldalas, külön naptári napra le nem bontott tanfolyami jelenléti ívet (5. melléklet).

 

Az oktató tevékenységet az oktatók, a Tematika és modulrendszernek (8. melléklet) megfelelően kötelesek megvalósítani.

A tanfolyamok lebonyolításának megfelelő voltát a Tematika és modulrendszer alapján a tanfolyamvezetőnek kell ellenőriznie a tanfolyam teljes időtartama alatt.

A tanár, vagy oktató váratlan akadályoztatása esetén a tanfolyamvezető köteles gondoskodni helyettesről, illetve a kuratóriummal kommunikálva a program legoptimálisabb átszervezéséről. Figyelembe kell venniük a résztvevők érdekeit (időbeosztás, utazás, költségek).

 

2.3. A képzés tanórán kívüli elemeinek szervezése és lebonyolítása

 

A képzéshez nem kötelezően tartozó szakmai gyakorlatok szervezését és lebonyolítását igény szerint a tanfolyamot szervező Alapítvány vállalja, tekintettel arra, hogy együttműködési megállapodás biztosítja az Aranyló Napraforgó Alapítvánnyal (1149 Budapest, Pósa L. u. 61.) arra vonatkozóan, hogy a fenntartásában működtetett bármely családi napköziben, előre egyeztetett időpontban szakmai gyakorlat folytatható.

 

2.4. A tanuló, hallgató értékelése

 

A tanfolyamlezárása záróvizsgával történik. A hallgató az első oktatási napot követő 20. naptól vehet részt a vizsgán. Az első oktatási napot követő 60 napon belül tehet sikeres vizsgát, az utána következő 30 napon, vagy pótvizsga esetén pótvizsgadíj megfizetésére kötelezett. 2014. december 31.-ig a vizsga két részből áll: írásbeli házi dolgozat elkészítése (9. melléklet), valamint tétel húzás alapján szóbeli vizsga (10. melléklet)

2015. január 01.-től a szóbeli vizsgát kiváltja egy 5 pontból álló feladatlap kitöltése (11-12. melléklet). A házi dolgozatot, a vizsgát megelőző 5 nappal a hallgatónak kötelező E-mailban megküldenie a tanfolyamszervező E-mail címére csanaoktatas@gmail.com . Az E-mailban történt elfogadás után, a hallgató köteles egy példányban kinyomtatni és a vizsgára magával hozni.

A vizsgáról minden esetben, 2 példányban jegyzőkönyv készül. Az egyik jegyzőkönyv lefűzésre kerül az irattárban, a másik a házi dolgozatok és 2015. január 01-et követően feladatlapok mellé kerül csatolva.

 

2.6. A vizsga eredményének értékelése, a tanúsítvány

 

A vizsga házi értékelése: megfelelt   -   nem felelt meg

A megfelelt eredménnyel végzett hallgató nevére a vizsga napi dátummal kiállításra kerül az egyéni számmal ellátott Tanúsítvány (13. melléklet).

 

Az egyéni szám szerkesztése: NCSSZI tanfolyam folytatására vonatkozó engedélyszáma: 10-CSN/33, az NCSSZI adott képzési időpontra vonatkozó száma, valamint a hallgató tanfolyami naplóban rögzített sorszáma.  A tanúsítványon fel kell tüntetni a vonatkozó törvényt, a tanfolyam hivatalos megnevezését, a hallgató nevét, születési helyét és dátumát, anyja nevét, a tanfolyam engedélyezési számát: 00323-2010, akkreditációs számát: PL-7628. Szerepelnie kell a kiállítás dátumának valamint a vizsgaelnök és legalább a tanfolyamvezető aláírásának.

 

A sikeres vizsga tényét (vagy ellenkezőjét) minden esetben rögzíteni kell a tanfolyami naplóban, a tanúsítvány hallgatóra vonatkozó egyéni számával, valamint a tanúsítvány kiállításának dátumával. A tanúsítványról 15 napon belül másolatot kell küldeni az NCSSZI Képzési Igazgatóságára, egy másolati példányt pedig a tanfolyam anyagába kerül lefűzésre.

 

A Tanúsítvány másolatát átadni, sokszorosítani, csak belföldi jogsegély kérése esetén küldhető meg a kérő szervnek, tekintettel az abban lévő személyes adattartalomra.

 

2.7. A tanúsítvány kiállításának feltételei

 

-           10%-ot meghaladó igazolatlan hiányzás esetén a hallgató vizsgára nem bocsátható

-           Ha a házi dolgozat a nem felelt meg minősítést kapja, a hallgató megfeleltetheti a házi dolgozatot, új beadással, ez azonban pótvizsgának minősül. Erre egyetlen alkalommal van lehetősége a hallgatónak, utána neve törlésre kerül.

-           Nem bocsátható vizsgára az a hallgató, aki a házi dolgozatát a vizsga helyszínén adja át a vizsgáztatóknak.

-           Nem felel meg az a feladatlap, amely eredményében a 80%-s helyes választ nem tartalmazza. A hallgató egy későbbi időpontban újra írhatja a tesztet, azonban ez pótvizsgának minősül. Erre egyetlen alkalommal van lehetősége a hallgatónak, utána neve törlésre kerül.

-           A tanfolyamról történő azonnali kizárást jelenti a hallgatónak, ha a házi dolgozata bizonyítottan plagizálás eredménye, vagy nem saját munka.

-           Ha a hallgató a vizsga időpontjáig sem fizette be a tanfolyami díjat, vizsgára nem bocsátható és ki kell zárni a tanfolyamról.

-           A képzés első napját követő 90. napon sem tett a hallgató sikeres vizsgát, kizárásra és törlésre kerül az adott tanfolyami időpontról, függetlenül attól, hogy a tanfolyam oktatási napjain részt vett és annak díját befizette. A törlés tényét, indok megjelöléssel rögzíteni kell a tanfolyami naplóban.

 

2.8. A tanfolyam lezárása

 

A tanfolyam lezárásának dátumát rögzíteni kell a tanfolyami naplóban. A lezárást követően a hallgatói névsort, a kiállított tanúsítvány számokkal be kell küldeni az NCSSZI Képzési Igazgatóságára. 

 

2.9. A képzés nyomon követése, ellenőrzése, értékelése, dokumentálása

 

A tanfolyamvezető feladata minden év végén a lebonyolított tanfolyamok tapasztalatai, esetlegeses feljegyzései, valamint a név nélküli hallgatói elégedettségmérés (14. melléklet) összesítései alapján a tanfolyamok eredményességét, hatékonyságát elemezni és értékelni, esetleg javaslatot tenni a képzés fejlesztésére a kuratórium felé.

A tanfolyamvezető minden év végén írásos jelentést készít a kuratóriumnak, melyben beszámol a tanfolyamok eredményességéről, a hallgatói létszámról, a sikeres vizsgázók számáról, a törölt hallgatók létszámáról, a törlés okáról, valamint összesíti a támogatott hallgatók létszámát.

III. Irattárolás

 

A tanfolyam végén a tanfolyamvezetőnek kell a tanfolyami dokumentációt tanfolyamonként összerendezni, irattárba helyezni.

 

Az alábbi dokumentumok tárolási ideje tíz év, mely a képző szerv irattárában kerül tárolásra:

 

-       Tanfolyami napló

-       Jelenléti ív

-       Regisztrációs lap

-       Vizsga jegyzőkönyv

-       Házi dolgozatok és tesztkérdés adatlapok

 

Nem megsemmisíthető és időmegkötés nélküli tárolásra kerül a tanúsítványok másolata. Ezen dokumentumok megsemmisítésére csak akkor kerülhet sor, ha a családi napközi mind szociális gyermekjóléti szolgáltatás hivatalosan megszűnik és semmilyen törvény, rendelet nem írja elő a tanfolyami tanúsítvány meglétét.

 

 Legitimáció

 

 

A jelen Tanfolyami Szabályzat az elfogadás napján lép hatályba.

 

Kelt: Budapest, 2014. október 23.

 

                                                                                                                     ……………………..

 Szabó Ágnes tanfolyamvezető

 

A Szabályzatot az Alapítvány Kuratóriumának 2014. október 23.-én tartott ülése 5/2014 határozati szám alatt elfogadta és megállapította, hogy a jelen szabályzat hatályos.

 

      …….………………

a Kuratórium elnöke

 

 

NAPRAFORGÓ KISVIRÁG ALAPÍTVÁNY

1147 BUDAPEST, FŰRÉSZ U. 13/A.

 

www.csanatanfolyam.hupont.hu

 

 napraforgo.jpg

 

 

 TANFOLYAMI SZABÁLYZAT

 

 

2015.

 

KÉSZÍTETTE:

SZABÓ ÁGNES TANFOLYAMVEZETŐ

 

A folyamatleírás célja

 

Az Alapítvány szervezésében induló tanfolyam szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos tevékenységek szabályozása annak érdekében, hogy a kitűzött időpontban a tanfolyam lebonyolítása akadálytalanul, a megadott színvonalon megtörténjen.

 

Alkalmazási terület

 

Az Alapítvány által szervezett és megvalósított tanfolyam.

 

Hivatkozások

2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről

59/2013. (XII. 13.) NGM rendelet a felnőttképzési szakmai programkövetelmények nyilvántartásba vételének követelményeiről és eljárási rendjéről, valamint a szakmai végzettség megszerzésének igazolásáról

393/2013. (XI. 12.) Korm. rendelet a felnőttképzési tevékenység folytatásához szükséges engedélyezési eljárásra és követelményrendszerre, a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásának vezetésére, valamint a felnőttképzést folytató intézmények ellenőrzésére vonatkozó részletes szabályokról

29/2003 ESZCSM rendelet a helyettes szülők, a nevelőszülők, a családi napközit működtetők képzésének szakmai és vizsgakövetelményeiről, valamint az örökbefogadás előtti tanácsadásról és felkészítő tanfolyamról

15/1998. NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről

2013. V. törvény harmadik rész

Az elfogadott és jóváhagyott Tanfolyami Szabályzat nyilvánossága:

 

 

A Tanfolyami Szabályzat felülvizsgálatának módja:

 

  • ha az Alapítvány családi napközi felkészítő tanfolyam elnevezésű képzésének rendjében változás következik be
  • ha a jogszabályi változás előírja

 

A tanfolyamok lebonyolításának felügyeleti szerve:

 

Napraforgó Kisvirág Alapítvány, mint képzésre jogosult.

Fogalmak:

 

Tanfolyamvezető: Az Alapítvány által alkalmazott munkavállaló, aki a munkaköri leírása alapján látja el a rábízott feladatokat.

Oktató, programfelelős: Az Alapítvány által alkalmazott munkavállaló, aki a munkaköri leírása alapján látja el a rábízott feladatokat.

 

 

A folyamatleírás tartalma

A tanfolyam szervezésénél és lebonyolításánál kiindulási alapként figyelembe kell venni a következő jogi szabályozókat: 2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről, 59/2013. (XII. 13.) NGM rendelet a felnőttképzési szakmai programkövetelmények nyilvántartásba vételének követelményeiről és eljárási rendjéről, valamint a szakmai végzettség megszerzésének igazolásáról, 393/2013. (XI. 12.) Korm. rendelet a felnőttképzési tevékenység folytatásához szükséges engedélyezési eljárásra és követelményrendszerre, a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásának vezetésére, valamint a felnőttképzést folytató intézmények ellenőrzésére vonatkozó részletes szabályokról, 29/2003 ESZCSM rendelet a helyettes szülők, a nevelőszülők, a családi napközit működtetők képzésének szakmai és vizsgakövetelményeiről, valamint az örökbefogadás előtti tanácsadásról és felkészítő tanfolyamról, 15/1998. NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről

 

I. A képzések indítási feltételeinek biztosítása

 

A tanfolyamvezető feladata, hogy gondoskodjon a képzések indításának jogi feltételeiről.

Folyamatábra:

  • CSINI: tanfolyami időpont engedélyeztetése
  • A tanfolyam meghirdetése
  • A tanfolyami dokumentációk elkészítése
  • Az oktatás megtartása (44 óra)
  • A vizsga időpont kijelölése
  • A vizsga lebonyolítása (vizsga jegyzőkönyv)
  • A tanúsítvány kiállítása
  • A tanúsítvány másolatának beküldése az CSINI-be
  • A tanfolyam lezárása

1.1. A tanfolyami időpont engedélyeztetése

 

A tanfolyam tervezett indítását, időpont megjelöléssel, engedélyeztetni kell az CSINI Képzési Igazgatóságnál.

 

1.2. A tanfolyam meghirdetése

 

A tanfolyamvezető a tanfolyam honlapján: www.csanatanfolyam.hupont.hu megjelenteti a tanfolyami időpontokat. Hirdet továbbá a MegyeiApro.hu valamint egyéb internetes hirdető helyen.  

E hirdetések tartalmazzák

  • a meghirdetett képzés pontos megnevezését,
  • akkreditációs számát, NSZFI (jelenleg CSINI) nyilvántartási számát, lajstromszámát (1-3 melléklet)
  • a tanfolyam időtartamát és ütemezését,
  • a tanfolyam helyét,
  • a jelentkezés feltételeit, módját.

 

1.3. A képzés tárgyi és humánerőforrás feltételeinek biztosítása

 

Az indításra kerülő tanfolyamhoz szükséges erőforrásokról, azok képzési programjai szerint kell gondoskodnia a kuratóriumnak.

A tanfolyamvezető egyeztet a tanfolyami előadóval, és az oktatandó és engedélyeztetett  tematika és modulrendszert, a vállalt tananyag oktatásáról leszignálják.  

 

1.4. Beiratkozás

 

A CSINI által engedélyezett tanfolyami időpontra való jelentkezés feltétele, a regisztrációs lap kitöltése. A regisztrációs lap (4. melléklet) megküldése történhet E-mailon, vagy levél formájában. A hallgató kitöltheti kézzel, vagy géppel, 2015. február 01.-ig E-mailon a későbbiekben postai úton kell beküldeni, mivel adatlapként is szolgál. A 2015. február 01-től a regisztrációs lap tartalmazz, hogy a hallgató hozzájárul-e hangfelvétel, fénykép, képmás, videó készítéséhez.

Amennyiben a tanfolyamon megjelenő hallgatók közül 2 főnél több írásban jelzi, hogy nem járul hozzá hangfelvétel, vagy fénykép, vagy képmás, vagy videó készítéséhez, akkor arról az adott tanfolyamról már csak és kizárólag a törvény és egyéb rendeletek által meghatározott írásos dokumentum készülhet.

A sikeresen regisztrált hallgató bevezetésre kerül a „tanfolyami naplóba”. A tanfolyami napló tartalmazza a tanfolyami hivatalos megnevezését, a képzőhely nevét, címét, az óraadók neveit, az oktatási időpontokat, helyszínt, a hallgatók nevét, lakcímét, legmagasabb iskolai végzettségét, a tanfolyami díjat bontásban, születési helyét dátumát, anyja nevét, a tanúsítvány számát, keltét, vizsgaeredményt, hallgató törlését, annak indokát, a tanfolyam lezárásának dátumát. A tanfolyami napló mellékleteként csatolni kell a tanfolyam jóváhagyott és engedélyezett, az oktatók szignójával ellátott Tematika és modul rendszerét. Az a hallgató bocsátható vizsgára, aki a tanfolyami díjat megfizette, vagy a kuratórium x számú határozatában mentesíti a tanfolyami díj megfizetése alól. A tanfolyami díj megfizetéséről az Alapítvány számlát állít ki.

 

II. A képzés lebonyolítása

 

2.1. A képzés megnyitása, bevezetése

 

A tanfolyam 4 oktatási napból –lehetőség szerint egymást követő napok- áll. A hallgató az első napra vonatkozó jelenléti ív aláírásával elfogadja a pótvizsgadíj összegét, létrejön a felnőttképzési szerződés (7. melléklet). A felnőttképzési szerződést minden esetben a tanfolyamvezető írja alá, akadályoztatása esetén a kuratórium bármely tagja.

Egyéni felnőttképzési szerződés hozható létre abban az esetben, ha a hallgató ezt jelzi, valamely pályázathoz szükséges, vagy egyéb hivatalos szerv kéri. A tanfolyam zavartalan lebonyolításáról a tanfolyamvezető gondoskodik.

 

 

2.2. Képzés

 

Iskolarendszeren kívüli képzést a Tematika és modulrendszer alapján lehet nyomon követni.  

 

Az oktatáson való részvétel igazolására a hallgatók egyéni jelenléti ívet (6. melléklet) ír alá 2015. február 01-től, addig használják az összevont 4 oldalas, külön naptári napra le nem bontott tanfolyami jelenléti ívet (5. melléklet).

 

Az oktató tevékenységet az oktatók, a Tematika és modulrendszernek (8. melléklet) megfelelően kötelesek megvalósítani.

A tanfolyamok lebonyolításának megfelelő voltát a Tematika és modulrendszer alapján a tanfolyamvezetőnek kell ellenőriznie a tanfolyam teljes időtartama alatt.

A tanár, vagy oktató váratlan akadályoztatása esetén a tanfolyamvezető köteles gondoskodni helyettesről, illetve a kuratóriummal kommunikálva a program legoptimálisabb átszervezéséről. Figyelembe kell venniük a résztvevők érdekeit (időbeosztás, utazás, költségek).

 

2.3. A képzés tanórán kívüli elemeinek szervezése és lebonyolítása

 

A képzéshez nem kötelezően tartozó szakmai gyakorlatok szervezését és lebonyolítását igény szerint a tanfolyamot szervező Alapítvány vállalja, tekintettel arra, hogy együttműködési megállapodás biztosítja az Aranyló Napraforgó Alapítvánnyal (1149 Budapest, Pósa L. u. 61.) arra vonatkozóan, hogy a fenntartásában működtetett bármely családi napköziben, előre egyeztetett időpontban szakmai gyakorlat folytatható.

(Helyszínek: Piliscsaba, Székesfehérvár, Miskolc, Budapest II.-IV.-X.-XIV.-XX. kerület)

 

2.4. A tanuló, hallgató értékelése

 

A tanfolyamlezárása záróvizsgával történik. A hallgató az első oktatási napot követő 20. naptól vehet részt a vizsgán. Az első oktatási napot követő 60 napon belül tehet sikeres vizsgát, az utána következő 30 napon, vagy pótvizsga esetén pótvizsgadíj megfizetésére kötelezett. 2014. december 31.-ig a vizsga két részből áll: írásbeli házi dolgozat elkészítése (9. melléklet), valamint tétel húzás alapján szóbeli vizsga (10. melléklet)

2015. január 01.-től a szóbeli vizsgát kiváltja egy 5 pontból álló feladatlap kitöltése (11-12. melléklet). A házi dolgozatot, a vizsgát megelőző 5 nappal a hallgatónak kötelező E-mailban megküldenie a tanfolyamszervező E-mail címére csanaoktatas@gmail.com . Az E-mailban történt elfogadás után, a hallgató köteles egy példányban kinyomtatni és a vizsgára magával hozni.

A vizsgáról minden esetben, 2 példányban jegyzőkönyv készül. Az egyik jegyzőkönyv lefűzésre kerül az irattárban, a másik a házi dolgozatok és 2015. január 01-et követően feladatlapok mellé kerül csatolva.

 

2.6. A vizsga eredményének értékelése, a tanúsítvány

 

A vizsga házi értékelése: megfelelt   -   nem felelt meg

A megfelelt eredménnyel végzett hallgató nevére a vizsga napi dátummal kiállításra kerül az egyéni számmal ellátott Tanúsítvány (13. melléklet).

 

Az egyéni szám szerkesztése: CSINI tanfolyam folytatására vonatkozó engedélyszáma: 10-CSN/33, az CSINI adott képzési időpontra vonatkozó száma, valamint a hallgató tanfolyami naplóban rögzített sorszáma.  A tanúsítványon fel kell tüntetni a vonatkozó törvényt, a tanfolyam hivatalos megnevezését, a hallgató nevét, születési helyét és dátumát, anyja nevét. Szerepelnie kell a kiállítás dátumának valamint a vizsgaelnök és legalább a tanfolyamvezető aláírásának.

 

A sikeres vizsga tényét (vagy ellenkezőjét) minden esetben rögzíteni kell a tanfolyami naplóban, a tanúsítvány hallgatóra vonatkozó egyéni számával, valamint a tanúsítvány kiállításának dátumával. A tanúsítványról 15 napon belül másolatot kell küldeni az CSINI Képzési Igazgatóságára, egy másolati példányt pedig a tanfolyam anyagába kerül lefűzésre.

 

A Tanúsítvány másolatát átadni, sokszorosítani, csak belföldi jogsegély kérése esetén küldhető meg a kérő szervnek, tekintettel az abban lévő személyes adattartalomra.

 

2.7. A tanúsítvány kiállításának feltételei

 

-           10%-ot meghaladó igazolatlan hiányzás esetén a hallgató vizsgára nem bocsátható

-           Ha a házi dolgozat a nem felelt meg minősítést kapja, a hallgató megfeleltetheti a házi dolgozatot, új beadással, ez azonban pótvizsgának minősül. Erre egyetlen alkalommal van lehetősége a hallgatónak, utána neve törlésre kerül.

-           Nem bocsátható vizsgára az a hallgató, aki a házi dolgozatát a vizsga helyszínén adja át a vizsgáztatóknak.

-           Nem felel meg az a feladatlap, amely eredményében a 70%-s helyes választ nem tartalmazza. A hallgató egy későbbi időpontban újra írhatja a tesztet, azonban ez pótvizsgának minősül. Erre egyetlen alkalommal van lehetősége a hallgatónak, utána neve törlésre kerül.

-           A tanfolyamról történő azonnali kizárást jelenti a hallgatónak, ha a házi dolgozata bizonyítottan plagizálás eredménye, vagy nem saját munka.

-           Ha a hallgató a vizsga időpontjáig sem fizette be a tanfolyami díjat, vizsgára nem bocsátható és ki kell zárni a tanfolyamról.

-           A képzés első napját követő 90. napon sem tett a hallgató sikeres vizsgát, kizárásra és törlésre kerül az adott tanfolyami időpontról, függetlenül attól, hogy a tanfolyam oktatási napjain részt vett és annak díját befizette. A törlés tényét, indok megjelöléssel rögzíteni kell a tanfolyami naplóban.

 

2.8. A tanfolyam lezárása

 

A tanfolyam lezárásának dátumát rögzíteni kell a tanfolyami naplóban. A lezárást követően a hallgatói névsort, a kiállított tanúsítvány számokkal be kell küldeni az CSINI Képzési Igazgatóságára. 

 

2.9. A képzés nyomon követése, ellenőrzése, értékelése, dokumentálása

 

A tanfolyamvezető feladata minden év végén a lebonyolított tanfolyamok tapasztalatai, esetlegeses feljegyzései, valamint a név nélküli hallgatói elégedettségmérés (14. melléklet) összesítései alapján a tanfolyamok eredményességét, hatékonyságát elemezni és értékelni, esetleg javaslatot tenni a képzés fejlesztésére a kuratórium felé.

A tanfolyamvezető minden év végén írásos jelentést készít a kuratóriumnak, melyben beszámol a tanfolyamok eredményességéről, a hallgatói létszámról, a sikeres vizsgázók számáról, a törölt hallgatók létszámáról, a törlés okáról, valamint összesíti a támogatott hallgatók létszámát.

III. Irattárolás

 

A tanfolyam végén a tanfolyamvezetőnek kell a tanfolyami dokumentációt tanfolyamonként összerendezni, irattárba helyezni.

 

Az alábbi dokumentumok tárolási ideje tíz év, mely a képző szerv irattárában kerül tárolásra:

 

-          Tanfolyami napló

-          Jelenléti ív

-          Regisztrációs lap

-          Vizsga jegyzőkönyv

-          Házi dolgozatok és tesztkérdés adatlapok

 

Nem megsemmisíthető és időmegkötés nélküli tárolásra kerül a tanúsítványok másolata. Ezen dokumentumok megsemmisítésére csak akkor kerülhet sor, ha a családi napközi mind szociális gyermekjóléti szolgáltatás hivatalosan és jogutód nélkül megszűnik és semmilyen törvény, rendelet nem írja elő a tanfolyami tanúsítvány meglétét.

 

 Legitimáció

 

 A jelen Tanfolyami Szabályzat az elfogadás napján lép hatályba.

 

Kelt: Budapest, 2015. november 04.

                                                                                                                          ……………………..

                                                                                                              Szabó Ágnes tanfolyamvezető

 

A Szabályzatot az Alapítvány Kuratóriumának 2015. november 06.-én tartott ülése 5/2015 határozati szám alatt elfogadta és megállapította, hogy a jelen szabályzat hatályos.

 

      …….………………

a Kuratórium elnöke

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 22
Heti: 62
Havi: 508
Össz.: 137 814

Látogatottság növelés
Oldal: Tanfolyami Szabályzat
Családi bölcsőde tanfolyamok országosan! - © 2008 - 2024 - csanatanfolyam.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »